Opublikowano

Grzejniki na podczerwień

Jednym z kluczowych elementów naszej oferty są elektryczne źródła ciepła. Ponieważ traktujemy naszych Klientów poważnie w naszej ofercie nie znajdziesz pieców indukcyjnych, kotłów sonicznych, grzejniów i folii na podczerwień, ogrzewania sufitowego w formie paneli.

Poniżej na filmie świetnie przedstawiona sprawa grzejników na podczerwień na jdnym z kanałów youtube:

Opublikowano

Jaki grzejnik elektryczny do łazienki

Wybierając grzejnik elektryczny do łazienki, należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

 • moc grzejnika
 • klasa szczelności
 • sposób zasilania i sterowania.

Moc grzejnika powinna być dobrana w zależności od jego przeznaczenia. Jeżeli grzejnik będzie pełnił funkcje suszarki ręcznikowej, to wystarczy moc w zakresie 50-200W. Dla łazienek gdzie grzejnik jest głównym źródłem ciepła, moc powinna być w granicach 100-150W na m2 pomieszczenia.

Klasa szczelności powinna być na poziomie minim IP24 – czyli urządzenie powinno być bryzgoodporne. Jest to istone szczególnie gdy szukamy grzejnika o mocy powyżej 750W i trzeba zastosowac grzejnik inny niż typową drabinkę łazienkową.

Kupując grzejnik do łazienki, warto zweryfikować rodzaj podłączenia. Przewód podłączeniowy może być wyposażony we wtyczkę, co ułatwia montaż i uruchomienie grzejnika, ale są także grzejniki wyposażone jedynie w przewód do podłączenia w puszce elektrycznej.

Grzejniki małej mocy (do kilkudziesięciu Watów) tzw. suszarki ręcznikowe najczęściej nie posiadają termostatu i sterowania. Grzejniki o większej zgodnie z aktualnymi wymogami mają termostaty utrzymujące zadaną temperaturę w pomieszczeniu oraz funkcje dodatkowe jak timer itp.

Aktualna oferta grzejników łazienkowych elektrycznych w naszym sklepie (link)

 

 

Opublikowano

Nowe grzejniki elektryczne F125 IP24

Grzejnik F125 IP24

W dziale grzejniki elektryczne pojawiła się nowa rodzina grzejników elektrycznych marki Atlantic. Konstrukcja obudowy bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach z serii F119. To, co najważniejsze to nowy moduł termostatu. Elektroniczny termostat z programatorem tygodniowym sprawia, że grzejnik elektryczny zyskał nowe przydatne funkcje i pomaga zmniejszyć koszty ogrzewania.

Najważniejsze atuty serii F125

 1. precyzyjny czujnik temperatury z dokładnością 0,1 stopnia – pozwala na stabilne otrzymanie temperatury i szybką reakcję na pojawienie się dodatkowego źródła ciepła (np. promienie słoneczne wpadające przez okno)
 2. programator posiada 3 gotowe programy obniżenia temperatury i czwarty tygodniowy z możliwością dowolnych ustawień temperatur komfortowych i ekonomicznych.
 3. Szeroki zakres mocy w typoszeregu. Pozwala dobrać moc grzejników do pomieszczeń tak, aby nie przeciążyć instalacji elektrycznej budynku.
 4. Klasa szczelności IP 24 – obudowa jest odporna na zachlapanie i zapylenie. co pozwala na zastosowanie grzejnika w łazienkach i miejscach zapylonych.

Aktualna oferta grzejników elektrycznych F125 IP24

 

 

 

 

Opublikowano

Danfoss Icon Wifi&Wire do ogrzewania elektrycznego

System sterowania ogrzewaniem Danfoss Icon Wifi&Wire jest fabrycznie dostosowany do sterowania ogrzewaniem za pomocą napędów elektrycznych zasilanych napięciem 24V.

Jednak posiada kilka cech które sprawiają ze warto rozważyć jego adaptacje do sterowanie grzejnikami elektrycznymi lub elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. Najważniejsze z nich to:

 • możliwość wyboru sterowania On/Off lub PWM (szerokością impulsu),
 • termostaty przewodowe z linią zasilającą i komunikacyjną na jednej parze przewodów,
 • wybór jednego z trzech poziomów bezwładności źródła ogrzewania,
 • opcja rozbudowy systemu o termostaty bezprzewodowe,
 • opcja diagnostyki systemu grzewczego – pomiar czasu w % dla każdego urządzenia grzewczego pozwala na ocenę czy pomieszczenia są dogrzane,

Czytaj dalej Danfoss Icon Wifi&Wire do ogrzewania elektrycznego

Opublikowano

OWD5 WIFI 5-40°C dotykowy adaptacyjny – nowy regulator ze zdalnym sterowaniem

Regulator ścienny Elektra OWD5 WIFI to nowa propozycja w zakresie kontroli temperatury i zdalnego sterowania urządzeniami grzewczymi. Regulator OWD5 jest rozwinięciem dostępnego od kilku lat regulatora OCD5. W nowym modelu zachowano stylistykę i funkcjonalność którą wprowadził OCD5 oferując ekran dotykowy, dodając funkcję zdalnego sterowania i kontroli po przez aplikację na telefonie komórkowym za pomocą dedykowanej aplikacji.

Dla większości użytkowników, szczególnie funkcje programowania tygodniowego temperatur są najtrudniejsze do wprowadzenia w tradycyjnych regulatorach. Połączenie przez sieć Wifi i dedykowana aplikacja na telefon, czynią to czynność banalną.

Zdalne sterowanie przez internet

Model Elektra OWD5 WiFi wprowadza możliwość zdalnego sterowania i kontroli temperatury przez internet. Dzięki temu niezależnie gdzie się znajdujesz możesz sprawdzić a także zmienić nastawy temperatury. Jest to znakomita funkcja dla osób gdzie z uwagi na np. profil zawodowy nie sprawdzają się tradycyjne regulatory z programem tygodniowym zmieniające temperatury w tych samych godzinach dla danego dnia. Regulator ten jest także najlepszym wyborem dla osób które poszykują taniego i prostego w obsłudze i instalacji systemu zdalnego sterowania ogrzewaniem dla domu letniskowego. Teraz w zdalnie możesz przełączyć pracę ogrzewania z trybu podtrzymania (przeciwzamrożeniowego) na docelowe komfortowe temperatury. Przyjemnie jest przyjechać w okresie jesienno-zimowo-wiosennym i wejść do ogrzanych i przytulnych pomieszczeń.

Regulator Elektra OWD5 WiFi można wykorzystać do sterowania:

 • elektrycznym ogrzewaniem podłogowym (maty i kable)
 • wodnym ogrzewaniem podłogowym,
 • elektrycznym ogrzewaniem grzejnikowym,
 • wodnym ogrzewaniem grzejnikowym,
 • klimatyzacją w zakresie grzania jak i chłodzenia,

Aktualna ofertą regulatorów ściennych z funkcją zdalnego sterowania przez WiFi

Opublikowano

Jaki grzejnik elektryczny

Aby ułatwić trafny wybór grzejnika elektrycznego, przygotowaliśmy krótkie zestawienie z najważniejszymi cechami użytkowymi grzejników w naszym sklepie:

GrzejnikObudowaTermostatGrzeałkaMocowanieWykończenie
TX IP20standardelektromechanicznyodkrytawiszącu
(opcjolne nóżki)
kolor biały
T17 IP24standardelektromechanicznyzakrytawiszącu
(opcjolne nóżki)
kolor biały
Adax VP KTstandardelektromechanicznyzakrytawiszącu
(opcjolne nóżki)
kolor biały
Adax VGstandardelektromechanicznyzakrytastojącykolor biały
Adax VL RKniskoprofilowaelektromechaniczny
lub elektroniczny
z programatorem
zakrytawiszącu
(opcjolne nóżki)
kolor biały
Adax VP RKstandardelektromechaniczny
lub elektroniczny
z programatorem
zakrytawiszącu
(opcjolne nóżki)
kolor biały
Adax Cleadekoracyjnaelektroniczny
z
programatorem
zakrytawiszącyczarne szkło
Adax Neo NP2dekoracyjnaelektroniczny
z
programatorem
zakrytawisząco
stojący
kolor biały
Adax Neodekoracyjnaelektroniczny
z
programatorem
zakrytawiszącykolor biały,
srebrny,
czarny,
czerwony
Opublikowano

Jaki grzejnik elektryczny

Kupując grzejnik elektryczny warto wiedzieć czym różnią się poszczególne modele znajdujące się w ofercie.

Porównywanie opisów poszczególnych urządzeń jest czasochłonne dlatego przygotowaliśmy prostą tabelkę z kluczowymi cechami grzejników z naszej oferty.

Model
grzenika
wysokość
obudowy
termostatprogramator
tygodniowy
kolorzastosowanie
w łazience
TX
IP20
450mmmechanicznyniebiałynie
TX17
IP24
450mmmechanicznyniebiałytak
ADAX
VP KT
295mmmechanicznyniebiałynie
ADAX
VPS
325mmmechanicznyniebiałytak
ADAX 
VL RK
140mmdo
wyboru
opcjonalnybiałynie
ADAX
VP RK
370mmdo
wyboru
opcjonalnybiałynie
ADAX
NEO NP
370mmelektronicznytakkolor
do wyboru
nie
ADAX
CLEA
420mmelektronicznytakczarne
szkło
nie
Opublikowano

Grzejniki elektryczne premium – nowe modele

W dziale grzejniki elektryczne dekoracyjne dodaliśmy nowe grzejniki marki Adax. Naszą ofertę poszerzyliśmy o  ozdobne grzejniki Adax Clea. Dzięki szklanej płycie w czarnym kolorze, sprawdzą się wszędzie tam, gdzie po za skuteczną pracą jest istotna estetyka i nowoczesne wzornictwo. Każdy grzejnik elektryczny firmy Adax z klasy premium Clea wyposażony jest w elektroniczny termostat z funkcją programowania. Dzięki temu można nastawić obniżenie temperatury na noc, a także w ciągu dnia od poniedziałku do piątku.

Opublikowano

Grzejniki energooszczędne w reklamie

Poszukujesz grzejników energooszczędnych ? Równie dobrze możesz szukać białego kruka, czterolistnej koniczyny i suchej wody. określenie „grzejniki energooszczędne” zostało ukute przez cwaniackie firmy szukające łatwego zarobku i głupiego naiwnego klienta, który nie uważał na lekcjach fizyki w szkole podstawowej. Każda myśląca osoba wie, że grzejnik posiadający termostat grzeje i zużywa energię do momentu osiągnięcia nastawionej temperatury. Dlatego też rachunek za prąd będzie zależał od temperatury nastawionej na grzejniku oraz strat ciepła w pomieszczeniu, w którym został on zainstalowany. Im straty mniejsze tym krócej grzeje grzejnik. Dlatego można ewentualnie mówić o budynku energooszczędnym, a nie grzejniku. Ta podstawowa wiedza nie jest także mocną stroną firm zajmujących się reklamą. Na szczęście istnieją jeszcze agencje reklamowe w Warszawie, które potrafią w rzetelny sposób zainteresować klienta.