Opublikowano

OWD5 WIFI 5-40°C dotykowy adaptacyjny – nowy regulator ze zdalnym sterowaniem

  Regulator ścienny Elektra OWD5 WIFI to nowa propozycja w zakresie kontroli temperatury i zdalnego sterowania urządzeniami grzewczymi. Regulator OWD5 jest rozwinięciem dostępnego od kilku lat regulatora OCD5. W nowym modelu zachowano stylistykę i funkcjonalność którą wprowadził OCD5 oferując ekran dotykowy, dodając funkcję zdalnego sterowania i kontroli po przez aplikację na telefonie komórkowym za pomocą dedykowanej aplikacji.

  Dla większości użytkowników, szczególnie funkcje programowania tygodniowego temperatur są najtrudniejsze do wprowadzenia w tradycyjnych regulatorach. Połączenie przez sieć Wifi i dedykowana aplikacja na telefon, czynią to czynność banalną.

  Zdalne sterowanie przez internet

  Model Elektra OWD5 WiFi wprowadza możliwość zdalnego sterowania i kontroli temperatury przez internet. Dzięki temu niezależnie gdzie się znajdujesz możesz sprawdzić a także zmienić nastawy temperatury. Jest to znakomita funkcja dla osób gdzie z uwagi na np. profil zawodowy nie sprawdzają się tradycyjne regulatory z programem tygodniowym zmieniające temperatury w tych samych godzinach dla danego dnia. Regulator ten jest także najlepszym wyborem dla osób które poszykują taniego i prostego w obsłudze i instalacji systemu zdalnego sterowania ogrzewaniem dla domu letniskowego. Teraz w zdalnie możesz przełączyć pracę ogrzewania z trybu podtrzymania (przeciwzamrożeniowego) na docelowe komfortowe temperatury. Przyjemnie jest przyjechać w okresie jesienno-zimowo-wiosennym i wejść do ogrzanych i przytulnych pomieszczeń.

  Regulator Elektra OWD5 WiFi można wykorzystać do sterowania:

  • elektrycznym ogrzewaniem podłogowym (maty i kable)
  • wodnym ogrzewaniem podłogowym,
  • elektrycznym ogrzewaniem grzejnikowym,
  • wodnym ogrzewaniem grzejnikowym,
  • klimatyzacją w zakresie grzania jak i chłodzenia,

  Aktualna ofertą regulatorów ściennych z funkcją zdalnego sterowania przez WiFi

  Opublikowano

  Mata w zestawie MGPACK160 – idealny komplet pod kafelki

   W naszej ofercie w sierpniu pojawią się nowe zestawy do ogrzewania podłogowego MGPACK160 z niedawno wprowadzonym regulatorem ELR-20. Są one przeznaczone do ogrzewania podłogowego pod ceramiką, gresem itp.

   Warto zwrócić szczególną uwagę na te zestawy ponieważ łączą w sobie kilka bardzo istotnych cech:

   • grubość maty to tylko 2,9mm – dzięki temu można ją umieścić w warstwie kleju – nie trzeba podnosić poziomu podłogi przy montażu ogrzewania podłogowego
   • duża moc 160W/m2 – tak wysoka moc zapewnia i szybkie nagrzewanie posadzki oraz jest wystarczająca w 95% przypadków jako ogrzewanie główne.
   • regulator ELR-20 – połączenie dużego czytelnego wyświetlacza z możliwością programowania temperatur na cały tydzień.

   Dostawy zestawów MGPACK160 rozpoczną się w okolicach 17 sierpnia 2017 i będą realizowane w kolejności złożonych wcześniej zamówień.

    

   Opublikowano

   Izolacja pod ogrzewanie podłogowe

    Przygotowując posadzkę do montażu elektrycznego ogrzewania podłogowego w oparciu o kable grzewcze lub maty grzewcze należy zadbać o odpowiednią izolację. Odpowiednia grubość izolacji będzie zapobiegać stratom ciepła, które wynikają z przenikania ciepła do gruntu i fundamentu (podłoga na gruncie) lub do konstrukcji budynku (podłoga na stropie)

    Jak gruba izolacja
     
    Odpowiedź jest bardzo prosta – im więcej izolacji tym lepiej !!!
    Dla posadzki na gruncie sensowne minimum to 10 cm, a dla stropu to 2,5cm i możemy wtedy liczyć że 85% wytworzonego ciepła trafi do pomieszczenia.
    Zależność pomiędzy grubością izolacji, rodzajem podłogi i sprawnością ogrzewania ilustrują poniższe wykresy:
    Jaki styropian
     

    Najlepszy do ogrzewania podłogowego jest styropian XPS – płyty z polistyrenu ekstrudowanego – produkowane są od razu w formach o docelowych wymiarach. .Gładka powierzchnia płyty i konstrukcja zamkniętokomórkowa zmniejsza chłonność wody oraz ma wpływ na sztywność płyty izolacyjnej.

    Współczynnik przewodzenia ciepła: λ = 0,029–0,034 W/(m•K).
    Jakość styropianu
    Niestety na rynku jest sporo materiałów izolacyjnych, które nie mają deklarowanych parametrów.
    W przypadku styropianu łatwo można samodzielnie zweryfikować jego jakość.
    W tym celu należy:
    • na etykiecie wyrobu sprawdzić, jaką objętość ma styropian w paczce. Najczęściej jest to 0,3m3.
    • zważyć paczkę, a jej wagę podzielić przez objętość.
    • wynik tego prostego rachunku porównać z minimalną wagą danej odmiany styropianu.
    Folia metalizowana – mity i fakty
     
    Użycie folii metalizowanej pozwala zastosować mniejszą grubość izolacji – to bzdura. Folia taka może ograniczać przenikanie ciepła tylko w formie promieniowania podczerwonego które w ogrzewaniu podłogowym jest szczątkowe i występuje tylko na granicy posadzka-powietrze. W samej płycie podłogowej wymiana ciepła odbywa się dzięki zjawisku przenikania ciepła dzięki ruchowi cząsteczek i folia tu nic nie zmienia.
    Folia ma dwa zadania: dzięki nadrukowanej kratce łatwiej wyznaczyć miejsce na rury (przewody grzewczego) ogrzewania podłogowego. Drugim zadaniem jest zabezpieczenie styropianu przed wodą podczas wylewania betonu.
    Takie same zasady dotyczą także wodnego ogrzewania podłogowego.
    Opublikowano

    Mata grzewcza w zestawie MDpack100 czy MDpack160 ?

     Nasze nowe zestawy promocyjne z matami zostały podzielone na dwie kategorie w zależności od mocy wyrażonej w Watach na m2.

     Maty grzewcze z regulatorem MDPACK160 – zalecamy  do budynków z izolacją standardową lub wszędzie tam gdzie zależy nam na szybkim uruchomieniu lub zmieniamy temperatury w ciągu doby z ekonomicznej na komfortową.

     Maty grzewcze z regulatorem MDPACK100 – polecamy jako ogrzewanie wspomagające lub główne w budynkach o bardzo dobrej izolacji (budynki niskoenergetyczne)

     Zestawy promocyjne zawierające matę grzewczą jednostronnie zasilaną wraz z elektronicznym regulatorem temperatury ELR20.

     Ten nowoczesny termostat pozwala nie tylko na precyzyjną kontrolę temperatury powietrza i podłogi ale także na zaprogramowanie różnych temperatur na kolejne dni tygodnia z podziałem godzinowym. To co odróżnia go od innych urządzeń w tej klasie sprzętu, to duży czytelny wyświetlacz zawierający informacje o nastawach temperatury oraz symbole prezentujące poszczególne funkcje.

     Gdy powierzchnia pomieszczenia jest większa niż 10-12m2 do regulatora możesz podłączyć kolejną matę a nawet dwie. Ważne aby łączna moc mat grzewczych nie przekraczała 3680W. Wynika to z możliwości przekaźnika wbudowanego w regulator.

     Pamiętaj że każde pomieszczenie powinno mieć swój regulator. Dzięki temu temperatura jest stabilna a ewentualne różnice w izolacji pomieszczeń, przeszklenia czy ilość ścian zewnętrznych nie powodują kłopotów ze sterowaniem podłogówki.

     Opublikowano

     Maty grzewcze w zestawach

      Maty grzewcze Elektra w zestawach MGPACK z regulatorami do zakupienia są od teraz w szerszej ofercie.  Możesz zamówić opcję o mocy 100 lub 160 W/m2 z regulatorami elektronicznymi również w wersji samo uczącej się, które uwzględniają bezwładność posadzki. Zestawy oznaczone są w nazwie określeniem MGPACK – dla mat dwustronnie zasilanych oraz MDPACK dla mat zasilanych jednostronnie. Maty dwustronnie zasilane polecamy szczególnie tam gdzie liczy się jak najmniejsza grubość maty. Zastosowanie w matach MGPACK super cienkiego kabla dwustronnie zasilającego sprawa że grubość maty jest poniżej 3mm i może być ona montowana w warstwę kleju bezpośrednio pod kafelkami. Jaką moc wybrać ? 100W na 1m2 – stałe główne ogrzewanie elektryczne w domach energooszczędnych, ogrzewanie uzupełniające – efekt ciepłej podłogi. 160W na 1m2 – stałe ogrzewanie w typowych budynkach, ogrzewanie łazienek, efekt ciepłej podłogi z programowanym załączaniem w określonych godzinach.