Opublikowano

OWD5 WIFI 5-40°C dotykowy adaptacyjny – nowy regulator ze zdalnym sterowaniem

  Regulator ścienny Elektra OWD5 WIFI to nowa propozycja w zakresie kontroli temperatury i zdalnego sterowania urządzeniami grzewczymi. Regulator OWD5 jest rozwinięciem dostępnego od kilku lat regulatora OCD5. W nowym modelu zachowano stylistykę i funkcjonalność którą wprowadził OCD5 oferując ekran dotykowy, dodając funkcję zdalnego sterowania i kontroli po przez aplikację na telefonie komórkowym za pomocą dedykowanej aplikacji.

  Dla większości użytkowników, szczególnie funkcje programowania tygodniowego temperatur są najtrudniejsze do wprowadzenia w tradycyjnych regulatorach. Połączenie przez sieć Wifi i dedykowana aplikacja na telefon, czynią to czynność banalną.

  Zdalne sterowanie przez internet

  Model Elektra OWD5 WiFi wprowadza możliwość zdalnego sterowania i kontroli temperatury przez internet. Dzięki temu niezależnie gdzie się znajdujesz możesz sprawdzić a także zmienić nastawy temperatury. Jest to znakomita funkcja dla osób gdzie z uwagi na np. profil zawodowy nie sprawdzają się tradycyjne regulatory z programem tygodniowym zmieniające temperatury w tych samych godzinach dla danego dnia. Regulator ten jest także najlepszym wyborem dla osób które poszykują taniego i prostego w obsłudze i instalacji systemu zdalnego sterowania ogrzewaniem dla domu letniskowego. Teraz w zdalnie możesz przełączyć pracę ogrzewania z trybu podtrzymania (przeciwzamrożeniowego) na docelowe komfortowe temperatury. Przyjemnie jest przyjechać w okresie jesienno-zimowo-wiosennym i wejść do ogrzanych i przytulnych pomieszczeń.

  Regulator Elektra OWD5 WiFi można wykorzystać do sterowania:

  • elektrycznym ogrzewaniem podłogowym (maty i kable)
  • wodnym ogrzewaniem podłogowym,
  • elektrycznym ogrzewaniem grzejnikowym,
  • wodnym ogrzewaniem grzejnikowym,
  • klimatyzacją w zakresie grzania jak i chłodzenia,

  Aktualna ofertą regulatorów ściennych z funkcją zdalnego sterowania przez WiFi

  Opublikowano

  Izolacja pod ogrzewanie podłogowe

   Przygotowując posadzkę do montażu elektrycznego ogrzewania podłogowego w oparciu o kable grzewcze lub maty grzewcze należy zadbać o odpowiednią izolację. Odpowiednia grubość izolacji będzie zapobiegać stratom ciepła, które wynikają z przenikania ciepła do gruntu i fundamentu (podłoga na gruncie) lub do konstrukcji budynku (podłoga na stropie)

   Jak gruba izolacja
    
   Odpowiedź jest bardzo prosta – im więcej izolacji tym lepiej !!!
   Dla posadzki na gruncie sensowne minimum to 10 cm, a dla stropu to 2,5cm i możemy wtedy liczyć że 85% wytworzonego ciepła trafi do pomieszczenia.
   Zależność pomiędzy grubością izolacji, rodzajem podłogi i sprawnością ogrzewania ilustrują poniższe wykresy:
   Jaki styropian
    

   Najlepszy do ogrzewania podłogowego jest styropian XPS – płyty z polistyrenu ekstrudowanego – produkowane są od razu w formach o docelowych wymiarach. .Gładka powierzchnia płyty i konstrukcja zamkniętokomórkowa zmniejsza chłonność wody oraz ma wpływ na sztywność płyty izolacyjnej.

   Współczynnik przewodzenia ciepła: λ = 0,029–0,034 W/(m•K).
   Jakość styropianu
   Niestety na rynku jest sporo materiałów izolacyjnych, które nie mają deklarowanych parametrów.
   W przypadku styropianu łatwo można samodzielnie zweryfikować jego jakość.
   W tym celu należy:
   • na etykiecie wyrobu sprawdzić, jaką objętość ma styropian w paczce. Najczęściej jest to 0,3m3.
   • zważyć paczkę, a jej wagę podzielić przez objętość.
   • wynik tego prostego rachunku porównać z minimalną wagą danej odmiany styropianu.
   Folia metalizowana – mity i fakty
    
   Użycie folii metalizowanej pozwala zastosować mniejszą grubość izolacji – to bzdura. Folia taka może ograniczać przenikanie ciepła tylko w formie promieniowania podczerwonego które w ogrzewaniu podłogowym jest szczątkowe i występuje tylko na granicy posadzka-powietrze. W samej płycie podłogowej wymiana ciepła odbywa się dzięki zjawisku przenikania ciepła dzięki ruchowi cząsteczek i folia tu nic nie zmienia.
   Folia ma dwa zadania: dzięki nadrukowanej kratce łatwiej wyznaczyć miejsce na rury (przewody grzewczego) ogrzewania podłogowego. Drugim zadaniem jest zabezpieczenie styropianu przed wodą podczas wylewania betonu.
   Takie same zasady dotyczą także wodnego ogrzewania podłogowego.
   Opublikowano

   Ogrzewanie betonu – jaki przewód grzewczy

    Elektryczne przewody grzewcze Elektra BET mogą być stosowane do:

    • zabezpieczenia przed zamarzaniem świeżego betonu w temperaturach do -15 stopni
    • skrócenia czasu dojrzewania betonu i szybszego osiągnięcia pełnej wytrzymałości w okresie niższych temperatur.

    Kabel grzewczy wystarczy zainstalować na zewnętrznych elementach zbrojenia – to wystarczy aby zabezpieczyć nawet spore elementy betonowe przed przemarzaniem na etapie dojrzewania betonu. Wymaganie moce grzewcze i odstęp układania kabli dla różnych typów szalunków oraz przewodu BET o mocy 40W/m.

    Typ szalunkumoc [W/m2]odstęp układania [cm]ilość kabla na m2 (typ kabla)
    Sklejka(12mm) + izolacja 50mm75502,35mb (BET30)
    Stal + izolacja100382,5mb (BET40)
    Stal z cienką izolacją/ Sklejka nieizolowana150253,75mb (BET40)

    Kable grzewcze do betonu BET Termostaty i czujniki do sterowania ogrzewaniem betonu  W skrajnych sytuacjach końcowa wytrzymałość betonu który nie był zabezpieczony na czas dojrzewania przed przemarzaniem, może spaść do niecałych 40% wytrzymałości docelowej. Dodatkowych informacji udzielają nasi konsultanci