Opublikowano

Jaki grzejnik elektryczny do łazienki

Wybierając grzejnik elektryczny do łazienki, należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • moc grzejnika
  • klasa szczelności
  • sposób zasilania i sterowania.

Moc grzejnika powinna być dobrana w zależności od jego przeznaczenia. Jeżeli grzejnik będzie pełnił funkcje suszarki ręcznikowej, to wystarczy moc w zakresie 50-200W. Dla łazienek gdzie grzejnik jest głównym źródłem ciepła, moc powinna być w granicach 100-150W na m2 pomieszczenia.

Klasa szczelności powinna być na poziomie minim IP24 – czyli urządzenie powinno być bryzgoodporne. Jest to istone szczególnie gdy szukamy grzejnika o mocy powyżej 750W i trzeba zastosowac grzejnik inny niż typową drabinkę łazienkową.

Kupując grzejnik do łazienki, warto zweryfikować rodzaj podłączenia. Przewód podłączeniowy może być wyposażony we wtyczkę, co ułatwia montaż i uruchomienie grzejnika, ale są także grzejniki wyposażone jedynie w przewód do podłączenia w puszce elektrycznej.

Grzejniki małej mocy (do kilkudziesięciu Watów) tzw. suszarki ręcznikowe najczęściej nie posiadają termostatu i sterowania. Grzejniki o większej zgodnie z aktualnymi wymogami mają termostaty utrzymujące zadaną temperaturę w pomieszczeniu oraz funkcje dodatkowe jak timer itp.

Aktualna oferta grzejników łazienkowych elektrycznych w naszym sklepie (link)