Opublikowano

Jaki regulator do podłogówki

Na rynku występuje wiele odmian regulatorów do ogrzewania podłogowego. Różnią się zarówno precyzja działania jak i możliwościami. Decydując się na zakup termostatu do ogrzewania połogowego zwróć uwagę na następujące cechy:

  • maksymalne obciążenie styków przekaźnika wyrażone w amperach (np 10A) lub mocy urządzenia np. 2300W. Powinno być przynajmniej równe lub większe mocy elementów grzewczych (grzejnika, maty podłogowej, kabla grzewczego, pompy) podłączonych do termostatu
  • regulator manualny czy z wyświetlaczem – wyświetlacz daje możliwość bardziej precyzyjnej nastawy a także umożliwia odczyt bieżącej temperatur (często ma także podświetlenie)
  • programator tygodniowy – pozwala zaprogramować automatyczne zmiany temperatury w zależności od pory i dnia tygodnia. Możesz ustawić niższą temperaturę na czas gdy pomieszczenie jest nie używane – dzięki temu obniżysz rachunki za ogrzewanie.
  • funkcja adaptacyjna – ogrzewanie podłogowe długo się nagrzewa i długo stygnie. Jeżeli o godzinie 8 rano temperatura ma być podniesiona do 22 stopni to w regulatorze bez funkcji adaptacyjnej należy nastawić czas włączenia wyższej temperatury wyższej odpowiednio wcześniej (1-3 godziny wcześniej w zależności od rodzaju podłogówki). Funkcja adaptacyjna robi to za użytkownika. Funkcja ta adaptacyjna przez kilka dni uczy się jak podłogówka szybko się nagrzewa i stygnie i samodzielnie dobiera czas wcześniejszego włączenia ogrzewania -użytkownik programuje po prostu godziny które go interesują i docelowe temperatury.
  • czujnik temperatury podłogi – w większości urządzeń są czujniki przewodowe które należy umieścić w rurce peszlowej zamurowanej w podłodze. Najbardziej zaawansowane regulatory posiadają czujnik podczerwieni (w dolnej krawędzi obudowy regulatora) który widzi podłogę i mierzy jej temperaturę – montaż takiego regulatora jest dużo łatwiejszy.

Aktualna oferta regulatorów (sterowników) do ogrzewania podłogowego.