Opublikowano

Podgrzewacz do instalacji hybrydowej ST 3kW i 6kW

Wiele osób, które zainwestowały w fotowoltaikę w poprzednim sezonie zauważyło, że na koniec okresu rozliczeniowego umowy prosumenckiej ma nadwyżkę energii.

Powodem takiej sytuacji jest najczęściej przeszacowanie zużywanej ilości energii. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu: ilość energii elektrycznej zużywanej w gospodarstwie domowym systematycznie spada. Dzieje się tak z powodu zmiany oświetlenia na ledowe oraz większą energooszczędność nowych urządzeń.

Podgrzewacze ST pozwalają w prosty sposób nadwyżki energii wykorzystać do ogrzewania domu.

Podgrzewacz ST składa się z cylindrycznej obudowy o małych oporach przepływu, wyposażonej w grzałkę elektryczną i sterowanie za pomocą termostatu. Zadaniem podgrzewacza jest podniesienie temperatury wody tłoczonej do instalacji grzewczej o taki poziom, aby tradycyjny piec gazowy nie uruchamiał palnika. Przeważnie wystarczy ustawienie termostatu podgrzewacza ST o 5-10 stopni w stosunku do ustawień kotła C.O. Woda po przejściu przez układ grzewczy będzie miała nieco wyższą temperaturę, co sprawi, że automatyka kotła nie uruchomi palnika. Ważne pompa obiegowa kotła powinna być przełączona na pracę ciągłą.

Podgrzewacz ST ma niewielkie wymiary i może pracować zarówno w pozycji pionowej lub poziomej i montujemy go na wyjściu tradycyjnego kotła.

Aktualna oferta na Podgrzewacz ST do instalacji hybrydowej o mocy 3 lub 6 kW