Opublikowano

Nowe głowice Danfoss Ally zdalnie sterowane przez internet

Po wielu latach na rynku firma Danfoss w pierwszym półroczu 2020 zakończyła rozwój i produkcje systemu Link do zdalnego sterowania ogrzewaniem. Danfoss Link był pierwszym powszechnie dostępnym systemem sterowania radiowego głowicami termostatycznymi. Postawienie na zasilanie bateryjne, wbudowany czujnik temperatury sprawiło, że był prosty w montażu i uruchomieniu.

Sercem systemu była centralka z panelem dotykowym. Pierwsza wersja tego systemu nie oferowała zdalnego sterowania przez internet. Moduł Wifi w panelu sterującym został dodany po jakimś czasie a firma Danfoss uruchomiła platformę komunikacyjną, która stałą się pośrednikiem między aplikacją na telefonie a centralką w domu. Za komunikację radiową pomiędzy centralką a elementami wykonawczymi (głowicami) odpowiedzialny był moduł z-wave pracujący w paśmie radiowym 868MHz.

Nowa oferta firmy Danfoss to system Ally. Korzysta on z wieloletnich doświadczeń tej marki.

Zmiany w Danfoss Ally względem Danfoss Link:

  • brak panelu dotykowego – ponieważ każdy ma telefon i się z nim nie rozstaje, telefon z dedykowaną aplikacją stał się centrum sterowania. Panel został zastąpiony bramką internetową która pełni funkcje jedynie komunikacyjne. Dzięki temu jest także tańsza.
  • nowa obudowa i mechanizm głowicy – tutaj wykorzystano rozwiązania z nowej głowicy Danfoss Eco drugiej generacji. Przyciski zostały zastąpione pokrętłem, przeniesiono wyświetlacz LCD – głowica jest jeszcze ładniejsza i usunięte problemy z mało wygodnymi przyciskami.
  • komunikacja radiowa ZigBee – to mniejsze zapotrzebowanie na energię i wyższe pasmo radiowe 2,4GHz – protokół umożliwia integrację sterowania Danoss Ally z innymi platformami automatyki budynkowej (inteligenetnego domu).

Producent pamiętał także o użytkownikach wodnego ogrzewania podłogowego. Do oferowanego cały czas systemu Danfoss Icon zaproponował moduł komunikacji ZigBee, dzięki czemu w ramach jednej aplikacji można sterować ogrzewaniem grzejnikowym, wodnym i mieszanym.

Aktualna oferta głowic termostatycznych Danfoss Ally w naszym sklepie.