Opublikowano

Nowe głowice Danfoss Ally zdalnie sterowane przez internet

Po wielu latach na rynku firma Danfoss w pierwszym półroczu 2020 zakończyła rozwój i produkcje systemu Link do zdalnego sterowania ogrzewaniem. Danfoss Link był pierwszym powszechnie dostępnym systemem sterowania radiowego głowicami termostatycznymi. Postawienie na zasilanie bateryjne, wbudowany czujnik temperatury sprawiło, że był prosty w montażu i uruchomieniu.

Sercem systemu była centralka z panelem dotykowym. Pierwsza wersja tego systemu nie oferowała zdalnego sterowania przez internet. Moduł Wifi w panelu sterującym został dodany po jakimś czasie a firma Danfoss uruchomiła platformę komunikacyjną, która stałą się pośrednikiem między aplikacją na telefonie a centralką w domu. Za komunikację radiową pomiędzy centralką a elementami wykonawczymi (głowicami) odpowiedzialny był moduł z-wave pracujący w paśmie radiowym 868MHz.

Nowa oferta firmy Danfoss to system Ally. Korzysta on z wieloletnich doświadczeń tej marki.

Czytaj dalej Nowe głowice Danfoss Ally zdalnie sterowane przez internet

Opublikowano

Nowe grzejniki elektryczne F125 IP24

Grzejnik F125 IP24

W dziale grzejniki elektryczne pojawiła się nowa rodzina grzejników elektrycznych marki Atlantic. Konstrukcja obudowy bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach z serii F119. To, co najważniejsze to nowy moduł termostatu. Elektroniczny termostat z programatorem tygodniowym sprawia, że grzejnik elektryczny zyskał nowe przydatne funkcje i pomaga zmniejszyć koszty ogrzewania.

Najważniejsze atuty serii F125

  1. precyzyjny czujnik temperatury z dokładnością 0,1 stopnia – pozwala na stabilne otrzymanie temperatury i szybką reakcję na pojawienie się dodatkowego źródła ciepła (np. promienie słoneczne wpadające przez okno)
  2. programator posiada 3 gotowe programy obniżenia temperatury i czwarty tygodniowy z możliwością dowolnych ustawień temperatur komfortowych i ekonomicznych.
  3. Szeroki zakres mocy w typoszeregu. Pozwala dobrać moc grzejników do pomieszczeń tak, aby nie przeciążyć instalacji elektrycznej budynku.
  4. Klasa szczelności IP 24 – obudowa jest odporna na zachlapanie i zapylenie. co pozwala na zastosowanie grzejnika w łazienkach i miejscach zapylonych.

Aktualna oferta grzejników elektrycznych F125 IP24

 

 

 

 

Opublikowano

Klimatyzatory z funkcją ogrzewania

W naszej ofercie znajduje się ciekawa oferta dla osób  które szukają sposobu na tanie ogrzewanie elektryczne biura, warsztatu, domu letniskowego. Mowa o klimatyzatorach, które przez większość osób są postrzegane tylko jako urządzenia chłodzące. Od kilku lat w klimatyzatorach stosowane są sprężarki inwerterowe. Pozwalają one na odwrócenie kierunku przekazywania ciepła. Kiedy uruchomione jest chłodzenie, ciepło przekazywane (pompowane) jest z pomieszczenia na zewnątrz budynku. Przy ogrzewaniu sprężarka pompuje energię cieplną z zewnątrz do pomieszczenia.

Wysoka sprawność (COP=3) oferowanych klimatyzatorów pozwala uzyskać duże oszczędności na ogrzewaniu. Za 1 kWh pobranej energii elektrycznej, otrzymujemy nawet 3kWh energii cieplnej.

Gdy porównamy w takim przypadku koszt ogrzewania pomieszczenia dla grzejnika elektrycznego przy cenie 0,6zł za 1kWh to koszt dostarczenia ciepła z klimatyzatora wynosi 0,2 zł za 1kWh.

Z tego powodu klimatyzator z funkcją grzania jest ciekawą propozycją wszędzie tam gdzie ogrzewanie przyda się w okresach przejściowych, a funkcja chłodzenia przydaje się latem.

Zalety rozwiązania:

  • wydajne chłodzenie,
  • wydajne i tanie ogrzewanie przy temperaturach nawet ujemnych (do kilku stopni poniżej zera),
  • wbudowane precyzyjne sterowanie temperaturą,
  • funkcja wentylacji pomieszczenia,
  • niska cena,

Wady:

  • szum wentylatora w jednostce wewnętrznej – może być ograniczony dzięki funkcji  SLEEP,
  • ingerencja w elewacje budynku i konieczność przeprowadzenia przewodów z czynnikiem chłodzącym między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną,
  • montaż i uruchomienie musi przeprowadzić firma mająca uprawnienia do obsługi urządzeń chłodniczych lub pomp ciepła (dla klimatyzatorów w wersji split).

Aktualna oferta klimatyzatorów Saunier Duval z funkcją ogrzewania

Opublikowano

Danfoss Icon Wifi&Wire do ogrzewania elektrycznego

System sterowania ogrzewaniem Danfoss Icon Wifi&Wire jest fabrycznie dostosowany do sterowania ogrzewaniem za pomocą napędów elektrycznych zasilanych napięciem 24V.

Jednak posiada kilka cech które sprawiają ze warto rozważyć jego adaptacje do sterowanie grzejnikami elektrycznymi lub elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. Najważniejsze z nich to:

  • możliwość wyboru sterowania On/Off lub PWM (szerokością impulsu),
  • termostaty przewodowe z linią zasilającą i komunikacyjną na jednej parze przewodów,
  • wybór jednego z trzech poziomów bezwładności źródła ogrzewania,
  • opcja rozbudowy systemu o termostaty bezprzewodowe,
  • opcja diagnostyki systemu grzewczego – pomiar czasu w % dla każdego urządzenia grzewczego pozwala na ocenę czy pomieszczenia są dogrzane,

Czytaj dalej Danfoss Icon Wifi&Wire do ogrzewania elektrycznego

Opublikowano

OWD5 WIFI 5-40°C dotykowy adaptacyjny – nowy regulator ze zdalnym sterowaniem

Regulator ścienny Elektra OWD5 WIFI to nowa propozycja w zakresie kontroli temperatury i zdalnego sterowania urządzeniami grzewczymi. Regulator OWD5 jest rozwinięciem dostępnego od kilku lat regulatora OCD5. W nowym modelu zachowano stylistykę i funkcjonalność którą wprowadził OCD5 oferując ekran dotykowy, dodając funkcję zdalnego sterowania i kontroli po przez aplikację na telefonie komórkowym za pomocą dedykowanej aplikacji.

Dla większości użytkowników, szczególnie funkcje programowania tygodniowego temperatur są najtrudniejsze do wprowadzenia w tradycyjnych regulatorach. Połączenie przez sieć Wifi i dedykowana aplikacja na telefon, czynią to czynność banalną.

Zdalne sterowanie przez internet

Model Elektra OWD5 WiFi wprowadza możliwość zdalnego sterowania i kontroli temperatury przez internet. Dzięki temu niezależnie gdzie się znajdujesz możesz sprawdzić a także zmienić nastawy temperatury. Jest to znakomita funkcja dla osób gdzie z uwagi na np. profil zawodowy nie sprawdzają się tradycyjne regulatory z programem tygodniowym zmieniające temperatury w tych samych godzinach dla danego dnia. Regulator ten jest także najlepszym wyborem dla osób które poszykują taniego i prostego w obsłudze i instalacji systemu zdalnego sterowania ogrzewaniem dla domu letniskowego. Teraz w zdalnie możesz przełączyć pracę ogrzewania z trybu podtrzymania (przeciwzamrożeniowego) na docelowe komfortowe temperatury. Przyjemnie jest przyjechać w okresie jesienno-zimowo-wiosennym i wejść do ogrzanych i przytulnych pomieszczeń.

Regulator Elektra OWD5 WiFi można wykorzystać do sterowania:

  • elektrycznym ogrzewaniem podłogowym (maty i kable)
  • wodnym ogrzewaniem podłogowym,
  • elektrycznym ogrzewaniem grzejnikowym,
  • wodnym ogrzewaniem grzejnikowym,
  • klimatyzacją w zakresie grzania jak i chłodzenia,

Aktualna ofertą regulatorów ściennych z funkcją zdalnego sterowania przez WiFi

Opublikowano

Sterowanie PWM – Danfoss Icon

Danfoss Icon to nowe termostaty przeznaczone do sterowania wodnym ogrzewanie połogowym. Znalazły się one w naszej ofercie ponieważ każda osoba mająca wiedzę elektrotechniczną może je wykorzystać do sterowania także elektrycznymi urządzeniami grzewczymi takimi jak:

  • grzejniki elektryczne
  • podłogowe maty grzewcze
  • podłogowe kable grzewcze

Fabrycznie termostaty z tej serii mogą zasilać napędy elektryczne do zaworów o mocy tylko 10W. Wystarczy dołożyć przekaźnik z cewką na 230V i stykiem np. 16A i mamy rewelacyjny termostat ze sterowaniem PWM za prawie połowę ceny regulatora podłogowego innej firmy (Devi, Elektra itp.)

Dlaczego sterowanie PWM warto wybrać? Ponieważ inaczej steruje ogrzewaniem i dzięki temu możemy utrzymywać bardziej stabilna temperaturę w pomieszczeniu. Zwykłe termostaty elektroniczne mogą powodować pływanie temperatury nawet w zakresie 5 stopni przy ogrzewaniu podłogowym.

 

Opublikowano

Proste sterowniki do pieców CO

Ogrzewanie, a właściwie koszty ponoszone, nie są niskie. Co roku wzbudzają wiele emocji i wypieków na twarzy. Zastanawiamy się co zrobić by było tańsze.

Podstawowym elementem służącym do obniżenia kosztów ogrzewanie jest zastosowanie regulatora.

W modelach z podłączeniem bateryjnym zamocowanie sterownika jest dowolne. Dodatkowo, w przypadku wyłączenia prądu nie grozi nam opcja resetowania ustawień w regulatorze. Zasilanie z baterii alkalicznych wystarczy na 5 lat ciągłej pracy, zaś na litowych nawet na 10 lat. Sterowniki bez napięciowe to jedna z najbardziej popularnych wersji stosowanych w gospodarstwach domowych.

W tym poradniku zajmiemy się podstawowymi regulatorami marki Auraton.

Model 3003 to podstawowa wersja pracująca w cyklu 24h. Pozwala na ustawienie temperatury z dokładnością do 0,2 stopnia. Moduł 3013 został dodatkowo wyposażony w tzw. tryb urlopowy pozwalający ustawić niezależną temperaturę do 8 dni.

Rozbudowana jednostka 2025 posiada funkcję tygodniowego programatora z możliwością zarządzania 7 niezależnymi, modyfikowanymi programami. Wersja 2030 zwiększa tą opcję dla 8 poziomów programów. Każdy z programatorów posiada wersje przeciwzamrożeniową. Dodatkowo posiadają tryb urlopowy, który ułatwia zarządzanie ogrzewaniem domu podczas nieobecności domowników.

Modele 2025 i 2030 posiadają opcję wyboru 3 kolorów wyświetlacza i jest dostosowany do pracy w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Wersje 2025 i 2030 produkowane są również w wersji bezprzewodowej-radiowej. Bardzo istotny jest w tym przypadku zasięg, niezawodna komunikacja między nadajnikiem a odbiornikiem. Wyjątkowość tych modeli wyróżnia funkcja pamięci zdarzeń w odbiorniku. Pozwala to na autonomiczną prace urządzenia.

Regulatory Auraton charakteryzują się łatwą obsługą. W większości modeli nastawa ogranicza się do ustalenia aktualnej godziny i dnia tygodnia.

Opublikowano

Zestaw Danfoss Link z WiFI V4 na start

Ten specjalny zestaw startowy do zdalnego sterowania ogrzewaniem umożliwia precyzyjną regulację temperatury we wskazanych pomieszczeniach w instalacjach centralnego ogrzewania. Takie rozwiązanie pozwala na różnicowanie temperatury w każdym pomieszczeniu lub grupie pomieszczeń zwiększając komfort oraz przyczyniając się do zmniejszenia kosztów eksploatacji dzięki funkcji automatycznego lub zdalnego obniżenia temperatury w pomieszczeniach gdy nie są używane co może pozwolić na oszczędności nawet na poziomie 20-30%.

Zestaw startowy zawiera głowice radiowe do grzejników pracujących w wodnych układach centralnego ogrzewania.
Sterowanie ogrzewaniem możliwe jest z poziomu panelu sterującego (ekran dotykowy), po przez aplikację na telefonie lub tablecie (iOS i Android) przez sieć WiFi i internet.

Panel sterowania systemu Danfoss Link świetnie radzi sobie także ze sterowaniem ogrzewania podłogowego. Dodatkowe elementy jak: czujniki temperatury, sterownik rozdzielacza i napędy elektryczne umożliwiają można zamontować i uruchomić bez inwestycji i montażu instalacji kablowych. Komunikacja radiowa sprawia, że system ten można zastosować zarówno w nowych instalacjach jak i tych które wymagają modernizacji w już istniejących i wykończonych budynkach.

Elementy tego systemu znajdziesz na naszej stronie w dziale Danfoss Link WiFi

Opublikowano

Zdalne sterowanie ogrzewaniem

Zestawy automatyki budynkowej Smart 868 w naszej ofercie posiadają od teraz polskie menu nawigacyjne. Dzięki temu konfiguracja centralki, dodawanie urządzeń i scen jest dużo bardziej intuicyjne. Poniższa prezentacja przedstawia kluczowe cechy tego systemu oraz zawiera porady dotyczące montażu i uruchomienia zdalnego sterowania ogrzewaniem za pomocą radiowych głowic termostatycznych montowanych na klasycznych grzejnikach w instalacjach centralnego ogrzewania.

Aktualna oferta elementów systemu Smart 868

Opublikowano

Jaki grzejnik elektryczny

Kupując grzejnik elektryczny warto wiedzieć czym różnią się poszczególne modele znajdujące się w ofercie.

Porównywanie opisów poszczególnych urządzeń jest czasochłonne dlatego przygotowaliśmy prostą tabelkę z kluczowymi cechami grzejników z naszej oferty.

Model
grzenika
wysokość
obudowy
termostatprogramator
tygodniowy
kolorzastosowanie
w łazience
TX
IP20
450mmmechanicznyniebiałynie
TX17
IP24
450mmmechanicznyniebiałytak
ADAX
VP KT
295mmmechanicznyniebiałynie
ADAX
VPS
325mmmechanicznyniebiałytak
ADAX 
VL RK
140mmdo
wyboru
opcjonalnybiałynie
ADAX
VP RK
370mmdo
wyboru
opcjonalnybiałynie
ADAX
NEO NP
370mmelektronicznytakkolor
do wyboru
nie
ADAX
CLEA
420mmelektronicznytakczarne
szkło
nie
Opublikowano

Sterowanie ogrzewaniem Smart 868

Bywa, że typowe systemy sterowania ogrzewanie są niewystarczające. Typowym przykładem takiej sytuacji są domy letniskowe z ogrzewaniem elektrycznym. Wiele osób pragnie korzystać z tych domów podczas weekendów także w okresie jesienno-zimowy. Problemem stanowi wyziębienie budynku, które powoduje, że pierwsze kilkanaście godzin pobytu nie jest zbyt przyjemne. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zdalne sterowanie ogrzewaniem umożliwiające włączenie ogrzewania na kilkanaście godzin przed przyjazdem i podwyższenie temperatury do np. kilkunastu stopni. Po przyjechaniu na miejsce wystarczy rozpalić kominek i w kilkadziesiąt minut dogrzać pomieszczenia przy niewielkich kosztach. Czytaj dalej Sterowanie ogrzewaniem Smart 868