Opublikowano

Klimakonwektory do pompy ciepła

Klimakonwektory do pompy ciepła – czy warto?

Jeśli szukasz nowoczesnego i ekologicznego sposobu na ogrzewanie i chłodzenie domu, rozważ zastosowanie klimakonwektorów do pompy ciepła. To urządzenia, które łączą w sobie funkcje grzejników i klimatyzatorów, zapewniając komfortową temperaturę przez cały rok. W tym artykule dowiesz się, czym są klimakonwektory, jak działają, jakie są ich rodzaje i zalety oraz na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Czytaj dalej Klimakonwektory do pompy ciepła

Opublikowano

Klimatyzatory z funkcją ogrzewania

W naszej ofercie znajduje się ciekawa oferta dla osób  które szukają sposobu na tanie ogrzewanie elektryczne biura, warsztatu, domu letniskowego. Mowa o klimatyzatorach, które przez większość osób są postrzegane tylko jako urządzenia chłodzące. Od kilku lat w klimatyzatorach stosowane są sprężarki inwerterowe. Pozwalają one na odwrócenie kierunku przekazywania ciepła. Kiedy uruchomione jest chłodzenie, ciepło przekazywane (pompowane) jest z pomieszczenia na zewnątrz budynku. Przy ogrzewaniu sprężarka pompuje energię cieplną z zewnątrz do pomieszczenia.

Wysoka sprawność (COP=3) oferowanych klimatyzatorów pozwala uzyskać duże oszczędności na ogrzewaniu. Za 1 kWh pobranej energii elektrycznej, otrzymujemy nawet 3kWh energii cieplnej.

Gdy porównamy w takim przypadku koszt ogrzewania pomieszczenia dla grzejnika elektrycznego przy cenie 0,6zł za 1kWh to koszt dostarczenia ciepła z klimatyzatora wynosi 0,2 zł za 1kWh.

Z tego powodu klimatyzator z funkcją grzania jest ciekawą propozycją wszędzie tam gdzie ogrzewanie przyda się w okresach przejściowych, a funkcja chłodzenia przydaje się latem.

Zalety rozwiązania:

 • wydajne chłodzenie,
 • wydajne i tanie ogrzewanie przy temperaturach nawet ujemnych (do kilku stopni poniżej zera),
 • wbudowane precyzyjne sterowanie temperaturą,
 • funkcja wentylacji pomieszczenia,
 • niska cena,

Wady:

 • szum wentylatora w jednostce wewnętrznej – może być ograniczony dzięki funkcji  SLEEP,
 • ingerencja w elewacje budynku i konieczność przeprowadzenia przewodów z czynnikiem chłodzącym między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną,
 • montaż i uruchomienie musi przeprowadzić firma mająca uprawnienia do obsługi urządzeń chłodniczych lub pomp ciepła (dla klimatyzatorów w wersji split).

Aktualna oferta klimatyzatorów Saunier Duval z funkcją ogrzewania

Opublikowano

Powietrzne pompy ciepła Supraeco

Nowe pompy ciepła marki Junkers z serii Supraeco są skierowane do inwestorów budujących domy jednorodzinne o powierzchni nawet powyżej 200m2. Rozwiązania tego typu staja się tym bardziej atrakcyjne jeżeli przeanalizujemy po za ceną zakupu także koszty związane z ogrzewaniem przez kilka lat a także inne koszty związane z budową klasycznych systemów ogrzewania np. gazowego.

Najczęściej inwestor porównuje bezpośrednie koszty związane z zakupem samego urządzenia nie przywiązując uwagi do kosztów serwisowania, elementów dodatkowych oraz przyłączy lub kosztów dostawy paliwa. Takim elementem bardzo kosztownym jest np. wykonanie przyłącza gazowego którego koszt może wynosić od 5 do nawet 15 tys. zł.

Gdy na spokojnie weźmie się pod uwagę właśnie powyższe dodatkowe koszty, początkowy koszt zakupu pompy ciepła staje się akceptowalny.

To co najważniejsze w nowych pompach Supraeco:

 • bardzo wysoka sprawność – COP sięga nawet 1:5 czyli za 1kW energii elektrycznej otrzymujemy 5kW energii cieplnej dla układu C.O.
 • niski poziom emisji dźwięku z jednostki zewnętrznej – poniżej 50dB mierzone z odległości 1m,
 • wbudowana grzałka elektryczna która zwiększa moc przy najbardziej niekorzystnych warunkach
 • funkcja chłodzenia – znakomita alternatywa dla budowania osobnej instalacji z klimatyzacji.

Aktualną ofertę nowych produktów z tej serii znajdziesz w dziale POMPY CIEPŁA

 Dodatkowe informacje techniczne o pompach Supraeco w pliku PDF